Co dobre biurko dla dzieci powinno oferować? | Ergonomiczne meble dla dzieci

Co dobre biurko dla dzieci powinno oferować?

 

 

biurko dla dziecka

Ergonomiczne biurko dla dzieci  jest równie ważne jak wyobraźnia i kreatywność.

 

Czy wiesz, że biurko dla dzieci może się zmieniać: raz jest duże a za chwilę małe, może zmieniać kolor i funkcje oraz elastycznie dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i życzeń dziecka? Prawidłowa definicja dobrego dziecięcego biurka powinna uwzględniać, zapewnienie dziecku wystarczającej przestrzeni do przechowywania, możliwość poszerzania wyobraźni i rozwój kreatywności, komfort rysowania, malowania, pisania i uczenia się. Dobre biurko dla dzieci powinno być wszechstronne i przede wszystkim trzymać się wytycznych ergonomii dla każdego użytkownika, niezależnie od jego wieku, wzrostu i proporcji. Nawet najdrobniejszy detal powinien być dobrze przemyślany i łączyć różne funkcje. Dobre biurko powinno/może służyć dziecku od wieku przedszkolnego do dorosłości. Wymagania dla dobrego biurka dla dzieci są więc oczywiste ale nie jest łatwo znaleźć właściwy produkt, który łączy wszystkie niezbędne funkcje. 

biurko dla dziecka

Wymagania dotyczące dobrego biurka dla dzieci w szczegółach:

 

Ergonomia odgrywa podstawową rolę w wyborze biurka dla dzieci. W rzeczywistości funkcja ta jest często niedoceniana. Ergonomia, która dzisiaj jest  nauką, wytycza zasady pozwalające na opracowywanie optymalnych warunków pracy i wskazuje jak pracować jak najskuteczniej bez utraty zdrowia. Ergonomia jest ważna nie tylko w pracy zawodowej, ale przede wszyskim dla dzieci. Dzieci pracują dziś tak samo dużo jak dorośli: dzień zaczynają w szkolnych ławkach i często kończą przy domowym biurku. Szkoła, praca domowa i nauka zajmują dużo czasu i sprawiają, że nasze dzieci spędzają więcej czasu przy stole i na krześle niż kiedyś i więcej niż jest to wskazane dla ich zdrowia. Dobre biurko dla dzieci musi uwzględniać te czynniki i stworzyć dziecku takie warunki, które będą zapobiegały rozwijaniu wad postawy i towarzyszącym im dolegliwościom i konsekwencjom. Kwestia wyboru właściwego biurka dla dziecka nie ogranicza do stworzenia obszaru roboczego. W dobrym biurku musi istnieć możliwość zmiany wysokości, szerokości, długości, formatu i nachylenia w taki sposób, aby mogły być precyzyjnie dostosowane do proprcji dziecka i wykonywanych przez dziecko czynności.

biurko dla dziecka

Dlaczego biurka dziecięce muszą się rozwijać. 

 

Dzieci stale rosną  ale nie zawsze regularnie – wciągu wakacji, kiedy mają najwięcej ruchu rosną zazwyczaj najszybciej, przez pozostałą część roku proces wzrostu odbywa się wolniej. Nigdy nie wiadomo dokładnie, kiedy i, z jaką intensywnością te zmiany wystąpią ani kiedy  się zatrzymają. Jest to radość ale i kłopot dla rodziców, który dotyczący przede wszystkim ubrań i mebli, które zazwyczaj nie są w stanie się rozwinąć. Biurka moll rośną wraz z dzieckiem od wieku przedszkolnego aż do czasu, kiedy twoje dziecko jest w pełni dorosłe. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z wagi prawidłowej wysokości biurka dla dzieci. Konsekwencje takiego lekceważenia pojawią się dopiero w przyszłości. Zwykle zaczyna się od bólów głowy, napięć i stopniowo prowadzi do problemów z plecami. Termin: biurka regulowane dla dzieci odnosi się nie tylko do wysokości powierzchni roboczej. Wymagania dotyczące rodzaju i ilości miejsca, jakie dziecko musi mieć do swojej pracy przy biurku również zmieniają się wraz z rozwojem dziecka. Na początku tylko kolorowe książeczki i karteczki muszą zmieścić się na biurku, natomiast smartfony, komputery stacjonarne, laptopy i książki zostaną dodane później. Oznacza to, że biurko dla dzieci, musi mieć możliwość powiększenia lub zmniejszenia rozmiaru. Jest to realizowane przez modułową konstrukcję biurek moll. W zależności od wymagań elementy można dodawać lub usuwać. Nie bez powodu biurka regulowane  moll wielokrotnie były poddawane testom zewnętrznym, które sprawdzały  ich elastyczność - zostały za to odpowiednie certyfikaty i nagrody. 

biurko dla dziecka

Biurko dla dziecka z regulacją wysokości.

 

Dobre biurko dla dzieci można dostosować dokładnie do wzrostu dziecka. Biurka moll dla mogą zmieniać wysokość i służyć dzieciom od wieku przedszkolnego do dorosłości. Najlepsza i najbardziej komfortowa jest regulacja wysokości w biurkach typu Comfort, ponieważ odbywa się w sposób ciągły. Opatentowane ramy bazowe zapewniają, możliwość bardzo dokładnego dopasowania biurka do aktualnego rozmiaru dziecka. W biurkach typu Classic regulacja odbywa się w sposób stopniowy ale również trzymają się wytycznych ergonomii.

biurko dla dziecka

Dlaczego biurka dziecięce powinny być pochylone.

 

W przypadku wielu prac niezbędny jest płaski blat biurka (np. podczas pisania). Jednak w wielu sytuacjach praca na pochylonej powierzchni jest wygodniejsza, a przez to bardziej ergonomiczna. Podczas czytania, z reguły trzyma się książkę lekko pochylając ciało, żeby uniknąć zginania głowy, co w dłuższej perspektywie prowadzi do dyskomfortu. Dla każdej czynności przy biurku dla dzieci jest określony kąt, który zapewnia ergonomiczne warunki pracy. Nie da się dokładne określić kąta pochylenia ale dobrze jeśli istnieje możliwość dostosowania położenia powierzchni roboczej do konkretnych okoliczności. Biurka moll oferują taką opcję i ułatwiają użytkowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest umożliwienie dziecku znalezienia odpowiedniego dla siebie kąta nachylenia, ponieważ ułatwi mu to pracę. Można polegać w tej kwestii na wyborze dziecka , ponieważ ciało wie najlepiej, co jest dla niego dobre. Potrzebny prosty mechanizm pochylania blatu, który jest obsługiwany przez dziecko, oferuje każde dziecięce biurko moll.

biurko dla dziecka

Biurko powinno rosnąć we wszystkich kierunkach.

 

Wysokość i pochylenie to tylko dwa kierunki, w których można modyfikować dobre biurko dla dzieci. Oprócz tego funkcjonalność biurka powinna uwzględniać zmiany pod względem szerokości, długości i wyglądu, takich jak kolor i styl. Tylko wtedy można mówić o bardzo dobrym biurku dla dzieci, które jest bardzo blisko idealnego i ergonomicznego biurka dla dzieci.