Biurka regulowane Moll - dla dzieci - rosnące z dzieckiem | Mollbiurka.pl
  • moll funktion
  • Biurko Champion
  • BIURKO MOLL

Biurka regulowane

 

BIURKA DLA DZIECI REGULOWANE

        Biurko dla dziecka z regulacją wysokości jest obecnie podstawowym wymogiem związanym z profilaktyką wad postawy i schorzeń kręgosłupa, które dotykają coraz młodszych. Dlatego przestrzeganie zasad ergonomii w pracy, szkole i w domu poprawia koncentrację, zwiększa wydajność, zapobiega nadmiernemu zmęczeniu i przede wszystkim  zapobiega powstawaniu wad postawy. Ergonomiczne biurka dla dzieci zapewniają te same korzyści pięciolatkowi co osobie dorosłej. Dzieci, podobnie jak dorośli, spędzają ok. 9 godzin dziennie w pozycji siedzącej (w szkolnej ławce, w trakcie podróży do i ze szkoły, podczas posiłków, przy odrabianiu lekcji, oglądaniu telewizji czy zabaw i gier komputerowych).  Biurka dla dzieci regulowane dostosowują się do wzrostu,  wieku i potrzeb użytkownika, dlatego przy zakupie należy biurka zwrócić uwagę na parametry, które będą wspomagały utrzymanie właściwej postawy podczas siedzenia.  Dzieci uczą się od najmłodszych lat, dlatego warto zwrócić uwagę i wykorzystać ten okres na wypracowanie właściwych nawyków w utrzymywaniu właściwej postawy w trakcie siedzenia, które niewątpliwie zaprocentują w przyszłości.

        Oferowane przez nas biurka rosnące z dzieckiem są przemyślanym w najdrobniejszych szczegółach rozwiązaniem, spełniającym oczekiwania maluchów, nastolatków i ich rodziców.

      Estetyczne i funkcjonalne rozwiązania powinny uwzględniać zmieniające się z wiekiem potrzeby. Prawidłowo skonstruowane biurko dla dziecka powinno zapewnić przestrzeganie przynajmniej dwóch podstawowych zasad ergonomii siedzenia:

1.swobodne oparcie ramion na blacie, które powoduje, że ramiona i przedramiona tworzą kąt nieco ponad 90 °.

2.pochylenie blatu do optymalnej pozycji dziecka, tak by nie dopuścić do zaokrąglania kręgosłupa i zapewniając dziecku jednocześnie komfort siedzenia przy wykonywaniu różnych czynności:

0-5 ° C do malowania i podobnych prac.

około 10 ° do pisania

około 20 ° do czytania

        Zastosowanie opatentowanych i nowoczesnych konstrukcji powoduje, że oferowane przez nas  biurka regulowane dla dzieci są bardzo proste w obsłudze a zmiana parametrów biurka moll jest (zwłaszcza na początku) świetną zabawą dla maluchów.

         Wszystkie dostępne w ofercie biurka są biurkami rosnącymi z dzieckiem, które w zależności od standardów, funkcjonalność standardowej wersji i wzornictwo, podzielić na trzy linie: Joker, New Basic i Form. Wszystkie kolekcje spełniają wytyczne ergonomii.

        Joker to biurko rosnące z dzieckiem,  w którym występuje regulacja wysokości typu Classic. Regulacja Classic to prosty sposób zmiany wysokości, która pozwala rodzicom na dostosowanie biurka do wzrostu dziecka w bardzo prosty sposób. Classic jest systemem 10-ciostopniowej regulacji biurka przy pomocy odpowiedniego okucia. Blokadę wysokości na właściwym poziomie jest zabezpieczona  maskownicą, która zapewnia spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa dla biurek regulowanych dla dzieci. Joker’y występują trzech wybarwieniach, spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i ergonomii włącznie z regulacja pochylenia blatu. Do Joker’ów można dokupić szereg dodatków, które poprawiają funkcjonalność wersji podstawowej.

        System Form, to biurka regulowane Champion i Champion Compact z systemem Comfort. Regulacja wysokości Comfort jest wygodną, płynną zmianą wysokości biurka. Podstawa umożliwia dziecku samodzielną zmianę wysokości i dostosowanie parametrów do aktualnych potrzeb. Biurka Form mogą występować w wersji zaprojektowanej dla dzieci lewo- i praworęcznych, w wersji kolorowej lub białej, która jest neutralna w każdym wnętrzu. Do biurek Champion możemy zaproponować Państwu szeroką gamę produktów dodatkowych, które zapewnią dziecku maksimum komfortu pracy.

        System New Basic jest oparty na biurkach Winner i Winner Compact. Winner’y są biurkami dla dzieci z regulacją wysokości do wyboru: typu Classic lub Comfort i z możliwością wyboru jednego wykończenia: białego, bukowego lub klonowego . Winnery są biurkami skonfigurowanymi tak by zapewnić dziecku wygodę użytkowania bez konieczności uzupełniania o elementy dodatkowe, chociaż i w tym przypadku istnieje wiele opcjonalnych rozwiązań.

        Wszystkie, niezależnie od kolekcji, regulowane biurka moll posiadają możliwość zmiany kąta pochylenia blatu. Regulacja biurka odbywa się w bardzo prosty sposób i w zależności od kolekcji odbywa się stopniowo (dla biurek Joker), lub w sposób płynny (New Basic, Form). Pochylenie blatu w trakcie pisania, czytania czy malowania, odciąża kręgosłup (zwłaszcza w odcinku szyjnym) i zmniejsza odległość oczu od obiektu, z którym się pracuje, dlatego dziecko siedzi „prosto”. Różnica w regulacji biurka w tym zakresie polega na tym, że w systemie Form istnieje możliwość uchylania fragmentu blatu a w systemie New Basic uchylana jest cała powierzchnia blatu.

        Proponowane przez moll biurka dla dzieci posiadają liczne dodatkowe funkcjonalności, które – mamy nadzieję - wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców.

      Największym atutem naszej oferty jest jakość proponowanych produktów. Wytrzymałe materiały, wielokrotnie przetestowane i opatentowane rozwiązania zapewniają wygodę i możliwość użytkowania produktów przez wiele lat.