Kilka faktów, które powinieneś wiedzieć o siedzeniu! | Ergonomiczne meble dla dzieci

Kilka faktów, które powinieneś wiedzieć o siedzeniu!

regulowane fotele dla dzieci

Czy myślałeś kiedyś o tym, ile czasu dziecko spędza siedząc w ciągu dnia?

Dzieci w wieku szkolnym siedzą średnio około 9,5 godziny na dobę. Rodzice wiedzą, że stałe siedzenie jest niezdrowe i może powodować różne choroby. Tutaj ergo-dynamiczne warunki uczenia się mogą zapewnić bardziej aktywne fizycznie zachowanie i bezpośrednio wpływać na zdrowie i motywację do uczenia się swoich dzieci.

Zebraliśmy siedem faktów dotyczących zarówno dorosłych, jak i dzieci. Szczególnie rodzice powinni zawsze mieć świadomość, że zbyt długie siedzenie jest niezdrowe.

Zatem, jako rodzic, co możesz zrobić, aby dziecko nie siedziało ani nie uczyło się siedzenia? Dlaczego ćwiczenia, szczególnie u dzieci, są tak ważne, przeczytaj:

 

1. Fakt: "Siedzimy za dużo i za długo"

 

Nasze zachowania i sposób życia znacznie się zmieniły w ostatnich latach. Komputery i media cyfrowe towarzyszą nam wszędzie. Czas siedzenia dzieci wynosi około 9,5 godziny na dobę.

Niech twoje dziecko częściej bawi się w gry i, jeśli to możliwe, chodzi na plac zabaw lub do parku.

 

2. Fakt: "Siedzenie sprawia, że stajesz się otyły i skraca nasze życie"

 

Jeśli spędzasz dużo czasu na komputerze w szkole, na uniwersytecie i w domu, nie powinieneś po prostu robić tego siedząc. Długie, niezdrowe siedzenie nie tylko powoduje ból pleców, ale także zwiększa ryzyko wielu chorób. Dzięki biurkom o regulowanej wysokości od dzieci mogą pracować wygodnie i szybko, nawet stojąc, czytając lub przy komputerze!

 

3. Fakt: "Obciążenia siedzeniem może być zrekompensowane przez sporty rekreacyjne"

 

Metabolizm ludzi potrzebuje ruchu. Już cztery godziny stałego siedzenia dziennie powodują brak równowagi metabolizmu. Dlatego regularne ćwiczenia przez cały dzień są lepsze niż uprawianie wielu sportów raz lub dwa razy w tygodniu.

Zintegruj przerwy na ćwiczenia z codziennym życiem dziecka. 

 

4. Fakt: "Siedzenie a możliwości mózgu"

 

W ewolucji człowieka siedzenie w miejscu nie jest stanem naturalnym. Ciało ludzkie potrzebuje ćwiczeń fizycznych! Ci, którzy siedzą zbyt dużo, mają problem z dezintegracją tkanki mózgowej, wynika z nowych badań na Uniwersytecie w Los Angeles.

Regularne przerwy i różne pozycje są ważne w nauce. Upewnij się, że Twoje dziecko to robi.

 

5. Fakt: "Jeśli już siedzisz, to rób to aktywnie!"

 

Aktywne krzesła obrotowe mają wielowymiarową funkcję ruchu siedziska, dzięki czemu umożliwiają spontaniczne zmiany położenia. W rezultacie krążki międzykręgowe są stale zaopatrywane w składniki odżywcze, a stawy i mięśnie kręgosłupa są aktywowane.

Dobrze jeśli mamy krzesło, które zaprasza do ruchu. Możesz zobaczyć jak to działa i jak regulowany fotel Maximo lub Scooter łatwo zmienia się z fotela obrotowego dla dzieci na krzesło dla dorosłych .

 

6. Fakt: "styl życia - kultura ruchu"

 

Aby Twoje dziecko mniej siedziało i poruszało się częściej, zachowanie w codziennym życiu musi zostać zmienione. Według WHO wytyczną, której dzieci potrzebują do optymalnego rozwoju, jest 90 minut ćwiczeń o umiarkowanym lub aktywnym wysiłku fizycznym.