admin - blog Biurka Moll - ergonomiczne meble dla dzieci

admin - blog

Kilka faktów, które powinieneś wiedzieć o siedzeniu!

Czy myślałeś kiedyś o tym, ile czasu dziecko spędza siedząc w ciągu dnia?

Dzieci w wieku szkolnym siedzą średnio około 9,5 godziny na dobę. Rodzice wiedzą, że stałe siedzenie jest niezdrowe i może powodować różne choroby. Tutaj ergo-dynamiczne warunki uczenia się mogą zapewnić bardziej aktywne fizycznie zachowanie i bezpośrednio wpływać na zdrowie i motywację do uczenia się swoich dzieci.

Koncentracja jest ważna.

Koncentracja nie jest wrodzona, ale musi/powinna być wytrenowana. Już zabawy i gry w przedszkolu wymagają często koncentracji. W wieku szkolnym koncentracja odgrywa ważną rolę i dlatego powinna być szkolona tak wcześnie, jak to możliwe.

Przy wykonywaniu zadań szkolnych, dziecko nie powinno być rozpraszane, powinno być skupione i w spokoju wykonywać swoją pracę.

 

Jak wspomagać i motywować dziecko

     Rekrutacja do szkoły oznacza początek nowego etapu w życiu dziecka. Pierwsze zadanie domowe, a później także testy i sprawdziany, stawiają przed dziećmi nowe wyzwania. Na początku nauki w szkole, dziecko wraca do domu z plecakiem pełnym wrażeń, którymi dzieli się w domu.  Zawsze należy je wysłuchać i porozmawiać o wszystkich „nowościach”. Zanim przystąpi do pracy domowej powinno zjeść obiad a potem odpocząć.  Dobrze jest i wyłączyć się przez chwilę. Około 60 do 90 minut wystarcza na granie, malowanie lub nawet patrzenie w dal.

Moll meble najlepsze dla dzieci i nastolatków

Co wyróżnia meble Moll - ergonomia i funkcjonalność.

     Wszystkie oferowane przez nas meble Moll cechują się znakomitą funkcjonalnością i ergonomicznością. Można je bez trudu dopasować do wieku, wzrostu i przede wszystkim potrzeb dziecka. Meble dla dzieci Moll są zdobywcami licznych certyfikatów, wyróżnień i nagród, np. Red Dot Design za biurka Champion i Champion Style, doceniających ich ponadprzeciętną użyteczność oraz niebanalny design.

W końcu jestem uczniem!

     Większość dzieci nie może się doczekać pierwszego dnia w szkole. Pierwszy własny tornister, piękne kolorowe kredki i ołówki, piórnik, temperówka, wszystkie małe rzeczy, które towarzyszą początkowi szkoły, inspirują dziecko. Dla każdego dziecka rozpoczęcie nauki oznacza wejście w nowy świat, dziecko ma świadomość, że życie ucznia różni się od życia w domu i różni się od przedszkola. W szkole dziecko poznaje nowe zasady i staje wobec nowych oczekiwań i wymagań. Większość dzieci jest dumna z tego, że jest uczniami.